Menu
25.12.2020

Konkurs CEF Transport MAP: 200 mln euro na projekty rowerowe
Do wzięcia jest 200 mln euro europejskich funduszy na badania i inne działania przygotowawcze, np. celem zapewnienia ciągłości tras EuroVelo i dodania infrastruktury rowerowej do tras TEN-T.
18.12.2020

Rowerowe pomysły na biznes: Bett+Bike i Lebonpicnic
Projekty powstałe w ramach projektu ECO-CICLE oferują zaawansowane usługi dedykowane turystom rowerowym. To choćby multimodalne połączenia wzdłuż tras rowerowych, zakwaterowanie przyjazne dla rowerzystów, certyfikaty podróży rowerowych i opcje kulinarne. Dlaczego o nich piszemy? Bo to doskonałe przykłady do naśladowania.
11.12.2020

Rowerzyści, nocujący na trasie, wydają rocznie 9 miliardów euro
Warto inwestować w rowerową infrastrukturę. Jak wykazują badania wykonane na zlecenie Parlamentu Europejskiego, każdego roku w Europie odbywa się 2,3 miliarda wycieczek rowerowych o potencjalnej wartości przekraczającej 44 miliardy euro.
04.12.2020

Czy samochody mogłyby się poruszać z prędkością 30 km na godzinę?
Jasne, że mogłyby. Tylko same tego - przynajmniej na razie - nie zrobią. Zatem czy kierowcy są skłonni zdjąć nogę z gazu przynajmniej w miastach?
27.11.2020

Europejskie stowarzyszenia rowerowe jednoczą siły
CONEBI, czyli federacja europejskiego przemysłu rowerowego wraz Europejską Federacją Cyklistów (ECF) i kilkoma innymi stowarzyszeniami jednoczą siły wobec coraz częściej podejmowanych prób regulacji rynku dwu i trójkołowców.
26.11.2020

Europa 2021? Spróbuj odkrywać ją na rowerze!
Macie już plany na przyszłoroczne wyprawy po Europie? A może odpuścić sobie samochód i pozwiedzać na rowerze?