Menu
Chcesz odpocząć? Odpowiednie miejsce jest przy ścieżce rowerowej nad Kamienicą w Nowym Sączu
2021-07-27

W Nowym Sączu jest wiele miejsc, w których można wybrać się na wycieczki rowerowe. Jednym z najpopularniejszych jest ścieżka nad Kamienicą. Codziennie można na niej spotkać mnóstwo miłośników aktywnego wypoczynku.

Przypomnijmy, że została wybudowana w ramach projektu pn. „Centra Aktywnego Wypoczynku wraz z budową tras biegowych i biegowo-rowerowych nad Kamienicą”. Zaangażowało się w niego kilka samorządów, a jego liderem była Fundacja Sądecka.

W upalne dni, wybierając się na przejażdżkę należy pamiętać jednak również o wypoczynku. Jest to możliwe dzięki projektowi „Przystanek kultura”, w ramach którego wybudowana została wiata przystankowa, siłownia pod chmurką czy stacja do naprawy rowerów.

Dzięki temu rekreacja połączona została z wypoczynkiem. Całość prezentuje się okazale i bez wątpienia zachęca do skorzystania z dostępnych atrakcji.

W realizację projektu „Przystanek Kultura” zaangażowały się, na zasadzie partnerstwa, Fundacja Sądecka oraz miasta: Nowy Sącz, Stary Sącz, Bobowa i Lenartov (miejscowość na Słowacji). W ramach niego na pograniczu polsko-słowackim pojawią się również identyczne turystyczne przystanki transgraniczne. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: MP)