Menu
Działo się! Wielka rywalizacja rowerowa w słotwińskim Bike Parku
2021-09-16

W naszym regionie, co tydzień dochodzi do wielu ciekawych wydarzeń rowerowych. Nie tak dawno w Starym Sączu odbywał się rajd Małopolska Tour. Nieco wcześniej, w Limanowej ścigali się zawodnicy w ramach 23. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Memoriał Henryka Łasaka”.

Kolejną gratką dla miłośników „dwóch kółek” była rywalizacja w Słotwińskim Bike Parku. Charakteryzuje się on idealnymi warunkami do nauki, treningów, jazdy i dobrej zabawy! - Włożyliśmy nasze siły, serca, doświadczenie w kolarstwie, zgromadzone przez lata, żeby stworzyć takie miejsca. Bike Park Słotwiny Arena to nowy park rowerowy działający w okresie wiosna-jesień na terenie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, w Krynicy-Zdroju – wyjaśniają specjaliści.

Znajduje się tam 10 km dobrze przygotowanych i na bieżąco utrzymywanych, zróżnicowanych tras jednokierunkowych. Bike Park to cztery trasy o różnym stopniu trudności: zielona, dwie niebieskie i czerwona. Na jego terenie działa również wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła rowerowa.
Dobrze przygotowana infrastruktura (parking, myjka dla rowerów, restauracja Słotwiny Arena, Grill pod Wieżą) pozwala na spędzenie udanego dnia.

W niedzielę (5 września) odbył się pierwszy turniej o Puchar Bike Parku Słotwiny Arena. Wydarzenie należy do serii trzech zawodów rowerowych rozgrywanych w Bike Parkach Grupy Pingwina. Kolejne odbyły się 12 września w Skolnity Ski&Bike Park w Wiśle. Ostatnie czekają nas 26 września w Bike Parku Kasina w Kasinie Wielkiej.

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, w każdej lokalizacji, przewidziana została też klasyfikacja generalna dla osób, które wezmą udział we wszystkich trzech edycjach. 

Kto okazał się najlepszy w zawodach rozgrywanych w Słotwińskim Bike Parku? W kategorii 10-15 lat pierwsze miejsce zajął Benjamin Stalmach (czas 1:31:957). Za jego plecami uplasowali się Bartosz Kusiak (1:34:962) i Michał Szlachetko (1:35:847). Wśród kobiet najlepsza była Zuzanna Wypiór (1:53:366), przed Igą Malik (1:56:144).

W kategorii mężczyzn powyżej 15. Roku życia triumfował Wojciech Foks (2:06:035), drugi był Patryk Mikołajczyk (2:06:405), a trzeci Mariusz Kurzeja (2:06:486). Wśród kobiet wygrała Oliwia Zielińska (2:14:649), przed Anną Strahl (3:09:066).

Słotwiny Arena jest jednym z ośrodków sportowych należących do Grupy Pingwina. Skupia pięć całorocznych ośrodków narciarsko – rowerowych w Beskidach (Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój, Skolnity Ski&Bike w Wiśle, Czarny Groń w Rzykach, Kasina Ski&Bike w Kasinie Wielkiej) oraz na Mazurach (Kurza Góra). 

Tworzą one świetną atmosferę, dając możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ośrodki Grupy Pingwina słyną z tego, że bardzo dbają o jakość obsługi i infrastruktury.  Jako jedyny operator w Polsce Grupa Pingwina oferuje całoroczny karnet Pingwin PASS Ski&Bike na narty i rower oraz miłe niespodzianki.