Menu
Małopolskie firmy wezmą udział w targach Touristik & Caravaning w Lipsku
2021-11-16

Pod koniec września, małopolskie firmy biorące udział w projekcie „Aktywnie w Małopolsce”, koordynowanego przez Fundację Sądecką, wzięły udział w targach Sea Otter Europe w hiszpańskiej Gironie. Okazały się dużym sukcesem, co najlepiej potwierdza fakt, że nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Tym razem udamy się do lipska, gdzie od środy (17 listopada) do Niedzieli (21 listopada) potrwają targi Touristik & Caravaning. Nie zabraknie na nich nowości ze świata turystyki, karawaningu oraz różnego rodzaju kulinariów.

Mimo że targi odbywają się w listopadzie, można będzie na nich poczuć letni klimat. Zapowiadają to także organizatorzy. – Możemy przeżyć, posmakować, poczuć, zobaczyć, przetestować, porównać, wybrać, przygotować, zaplanować, a także zarezerwować wakacje. Można też po prostu cieszyć się wieloma nowymi doświadczeniami i spędzić wakacje z całą rodziną, w połowie listopada i w środku Niemiec – czytamy na stronie targów. 

W targach wezmą udział cztery małopolskie firmy:

Pima Velobike -zajmuje się produkcją velomobilów. Są to poziome pojazdy typu bike z aerodynamiczną karoserią wykonaną z materiału kompozytowego. Wykorzystują napęd hybrydowy – mogą być napędzane siłą mięśni jak klasyczny rower i wspomagane elektrycznie. Ze względu na to, że są to pojazdy rowerowe, mogą poruszać się po ścieżkach rowerowych, a także mogą wjeżdżać do miejsc, w których obowiązuje zakaz ruchu dla samochodów. Powstają w Małopolsce i cieszą się popularnością na rynkach Europy Zachodniej.

Funaticos - Efektem jej pracy są niestandardowe spodnie, bluzy i softshelle wykonane z najlepszych materiałów o unikatowych i bardzo oryginalny wzorze. Wszystkie produkty są szyte na miarę.

MeloMe -  Małopolski producent czapek, który stawia na wysoką jakość, kolor, a przede wszystkim precyzyjne ręczne wykonanie.  Inspiruje go natura, rzemiosło, podróże, góry i sport. Trafia  do serc rowerzystów, osób aktywnie spędzających czas, który doceniają ręczne rzemiosło i niepowtarzalny styl.  Wykonane są z materiałów, które ułatwiają oddychanie skóry, a także  chronią przed zimnem.

SEEDiA - firma produkująca inteligentne, ekologiczne meble miejskie do przestrzeni publicznej. Flagowymi produktami są 3 modele ławek, które zasilane energią słoneczną. Mogą służyć jako miejsce do ładowania urządzeń mobilnych oraz korzystania z darmowego internetu. Jako pierwsi w kraju zostali laureatami prestiżowego konkursu w kat. Urban Environment podczas 8. Smart City Expo w Barcelonie. Firma w ofercie posiada również kosze na śmieci informujące o stanie zapełnienia, InfoKioski służące jako punkt informacji oraz inteligentne wiaty przystankowe, które w najbliższych miesiącach zostaną zainstalowane w północnej części Polski.

Jak będą przebiegać targi? Będziemy to relacjonować.