Menu
Ponad 200 km pięknych widoków. Poznajcie trasę Velo Dunajec
2022-12-15

Miejsc do śmigania na rowerze w Małopolsce nie brakuje. W letnie, słoneczne dni ścieżki bardzo chętnie są oblegane przez miłośników dwóch kółek. Wszyscy mają inny cel swojej wycieczki. Faktem jest jednak, że każdy doskonale się przy tym bawi. Jedną z najpopularniejszych ścieżek w regionie jest Velo Dunajec.

Stanowi część tras Velo Małopolska. Wszystko zaczyna się w Zakopanem. To właśnie stamtąd wielu rowerzystów wyrusza w przejażdżkę. Następnie jedziemy wzdłuż rzeki Dunajec. Możemy przy tym podziwiać cudowne uroki Małopolski. Dolina jest naprawdę cudowna. W wielu miejscach widok zapiera dech w piersiach!

Co ciekawego miniemy po drodze? Jadąc ścieżkami Velo Dunajec, naszym oczom ukaże się m.in. Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Niedzicy, przełom Dunajca na Słowacji, Pieniński Park Narodowy czy klasztor w Starym Sączu.

Ścieżka kończy się w Wietrzychowicach w powiecie tarnowskim. Nie musicie jednak od razu schodzić z roweru. Zaczyna się tu bowiem Wiślana Trasa Rowerowa, która pozwoli nam kontynuować jazdę. Łącznie Velo Dunajec liczy aż 233,7 km. Nie brakuje takich, którzy przejechali ten odcinek od początku do końca. I z pewnością nie żałują. 

Cała trasa jest bardzo dobrze oznakowana i znajdują się na niej zarówno wzniesienia (m.in. za Nowym Sączem), jak i liczne zjazdy. Jeśli jeszcze nigdy po niej nie jeździliście, koniecznie musicie spróbować. Przyjemność jest ogromna! (fot.: MP)