Menu
Sea Otter Europe w Gironie. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem
2021-09-30

Od 24 do 26 września w hiszpańskiej Gironie odbywały się targi rowerowe Sea Otter Europe. Swoje stoisko mieli na nich również uczestnicy projektu „Aktywnie w Małopolsce”. Cieszyło się dużym zainteresowaniem, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Sea Otter Europe to jedne z największych targów rowerowych w Europie. Odbywają się w hiszpańskiej Gironie i przyciągają osoby z całego świata. W ciągu trzech dni przyciągnęły prawdziwe tłumy. Nie zabrakło również uczestników projektu „Aktywnie w Małopolsce”, koordynowanego przez Fundację Sądecką.

Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Wiele osób podchodziło i z zaciekawieniem dopytywało o szczegóły oferty. Większość była bardzo ciekawa, czy w naszej okolicy są możliwości do rozwoju sportów rowerowych. Mogliśmy z dumą prezentować m.in. dostępne trasy dla tych pojazdów (Euro Velo czy VeloDunajec) czy ofertę lokalnych firm. 

Kontakty, które udało się nawiązać mogą wkrótce zaprocentować współpracą w zakresie turystyki transgranicznej, zaprezentowaniem naszej oferty w innych częściach Europy i zapraszaniem nowych firm na wydarzenia odbywające się w Polsce.

W targach uczestniczyli przedstawiciele firm – Vivamus  (ma w ofercie interaktywne trasy rowerowe), Rowerowy Fun (wypożyczalnia rowerów z miejscami noclegowymi), Klub Kolarski Agnieszki Skalniak (szkolący przyszłych mistrzów kolarstwa) i Agroturystyka w dolinie (oferująca wypoczynek w Beskidzie Sądeckim). Reprezentowali je: Zuzanna Heller, Monika Molek, Barbara Skalniak i Stanisław Skalniak. Obecny był również dyrektor Fundacji Sądeckiej Przemysław Bawołek.

- Udało nam się nawiązać relacje z nowymi partnerami. Dzięki uczestnictwu w targach wzięliśmy udział w podcaście David Millar'a. Zagraniczni rowerzyści mogli dowiedzieć się czegoś więcej o naszych firmach – mówi Monika Molek.

- Jestem pod wrażeniem targów i osób zainteresowanych nowościami rowerowymi. Duże zainteresowanie budzi również nasze stoisko. Bardzo nas to cieszy – dodaje Barbara Skalniak.

- Wydarzenie prezentowało się bardzo okazale. Dawało to duże możliwości rozwoju naszych firm regionalnych – twierdzi Stanisław Skalniak. - Jestem pozytywnie zaskoczona jakością prezentowaną na targach i poziomem organizacji – uważa Zuzanna Heller.

- Targi rowerowe były świetnie zorganizowane, pojawiły się tłumy zainteresowanych. Sprzyjała także pogoda. Nawiązaliśmy wiele kontaktów z ludźmi, którzy dostrzegają olbrzymi potencjał w Małopolsce. Prezentowaliśmy filmy z dostępnymi w naszym regionie trasami rowerowymi, co szczególnie przyciągało odbiorców. Nie zabrakło tez odwołań do bogatej tradycji folkloru Małopolski. Wywarł duże wrażenie. Z całą pewnością zaprocentuje to w przyszłości - komentuje Przemysław Bawołek. 

Więcej o targach dowiecie się z filmu.