Menu
Stary Sącz - tu krzyżują się rowerowe trasy Małopolski
2020-10-08

Samorząd Starego Sącza od wielu lat bardzo mocno inwestuje w infrastrukturę rowerową, a konkretnie - w ścieżki rowerowe. - Tempo inwestycji jeszcze przyspieszyło, gdy okazało się , że będą się u nas łączyły trasy rowerowe budowane przez samorząd Małopolski - przyznaje Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

W Starym Sączu krzyżują się bowiem dwie, niezwykle popularne trasy rowerowe: EuroVelo 11 i VeloDunajec,a gmina dobudowuje do nich nowe połączenia, poszerzając sieć tras dostępnych dla rowerzystów. Zdaniem burmistrza Jacka Lelka to doskonały obszar rekreacji i wypoczynku. Ale też - dodaje burmistrz - zaproszenie dla sektora prywatnego do inwestowania w otoczenie ścieżek i tras, by zwiększać potencjał gospodarczy regionu. I to się udaje - nie bez satysfakcji przyznaje burmistrz Lelek.

Bo faktycznie, pojawiły się w Starym Sączu wypożyczalnie rowerów, zwiększyła się oferta sklepów, gdzie można rower kupić, są serwisy rowerowe, punkty gastronomiczne dedykowane uczestnikom ruchu rowerowego, a inwestorzy myślą też o rozbudowie bazy noclegowej.

- Już pojawiło się sporo pomysłów i kolejnych projektów pewnie nie zabraknie – mówi dla „Aktywnie w Małopolsce” gospodarz grodu św. Kingi. - Turyści poruszający się rowerami mają zwykle więcej czasu niż inni, lubią poznawać nowe miejsca i szukać nowych smaków, podróżują często całymi rodzinami, co zwiększa możliwości dla komercyjnej części usług. 

- Mam więc wielką nadzieję, że inwestycje samorządu Starego Sącza i samorządów ościennych przyczynią się do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju strefy usług turystycznych budowanej przez sektor prywatny. Taka jest rola samorządu – tworzyć warunki rozwoju dla firm, które będą potem wspierały podatkami budżet miasta, gminy, powiatu i województwa - tłumaczy burmistrz Jacek Lelek. (TR)