Menu
Wirtualne przejażdżki trasami rowerowymi? Z Aplikacją trassy.pl firmy Vivamus to możliwe
2021-07-09

Aplikacja trassy.pl, stworzona przez firmę Vivamus, prezentuje w unikalny sposób, za pomocą wideo, całą naszą trasę rowerową. Wszystko odbywa się w sposób interaktywny, bowiem wyświetlany film jest połączony ze śladem na mapie, profilem wysokościowym trasy oraz widokiem 3D. Interesujące jest to, że symulację  wirtualną przejażdżką możemy odtworzyć w dowolnym fragmencie, klikając odpowiednie miejsce na mapie, profilu lub w widoku 3D. Nie musimy oglądać całości. Dzięki temu dowiemy się m.in. jakie widoki są oferowane i czy spełnia nasze oczekiwania.

- Jeśli np. planujemy wyjazd rodzinny, to możemy sprawdzić czy miejsca, w które zamierzamy podróżować są odpowiednie pod kątem wysiłku fizycznego. Pod tym względem aplikacja jest wyjątkowa – wyjaśniają specjaliści z firmy.

Aplikacja działa za pomocą przeglądarek internetowych. Są jednak plany, aby stworzyć ją również na telefony komórkowe. Obecnie, kiedy mamy już zaplanowaną trasę, możemy pobrać ślad i użyć go w innych programach np. Komoot, Strava, SnaT czy Bikemap.

Aplikacja działa w dwóch trybach – popularnym, który jest całkowicie darmowy i dostępny dla każdego oraz trybie dla organizacji, który wymaga umowy komercyjnej. Jest on oferowany hotelom, ośrodkom wypoczynkowym czy innym instytucjom zainteresowanym promocją i ukazaniu, że w okolicy można aktywnie spędzić czas na rowerze. Tego typu prezentacje, po zakupie mogą być wyświetlane na stronach internetowych tych miejsc.

Więcej informacji oraz dostęp do tras w podziale na regiony i trasy wieloodcinkowe znajduje się TUTAJ. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: EH)