Menu
Przejechali 140 tysięcy kilometrów! Sądeccy rowerzyści na 15. miejscu w Polsce
2021-07-21

W rywalizacji o Puchar rowerowej stolicy Polski uczestniczyły łącznie 53 miasta. Nie zabrakło oczywiście Nowego Sącza, który wystartował w konkursie po raz drugi. Organizatorem jest Bydgoszcz. Wystąpić mogły w nim wszystkie miasta prezydenckie w Polsce.

Poprzeczka w tym roku była zawieszona znacznie wyżej niż w latach ubiegłych. Nowy Sącz uzyskał łącznie 1677 pkt, dzięki przejechaniu 140 666 kilometrów. Dystans liczono w dniach 1-30 czerwca. Jak się okazuje, ogólnie podczas 5500 aktywności, rowerzyści przejechali średnio nieco ponad 25 km.

- Przez cały czerwiec, aktywnych było 428 użytkowników z 764 zapisanych. Średnia kilometrów na każdego aktywnego użytkownika wynosi ok. 328,6 km. Rowerowa pasja nie zna ograniczeń wiekowych, do kręcenia kilometrów dla naszego miasta przystąpiły zarówno dzieci, jak i seniorzy. Najmłodsza uczestniczka ma zaledwie 7 lat, natomiast najstarszy uczestnik 75 – czytamy na stronie Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu.

Najaktywniejsi rowerzyści zostali odznaczeni przez prezydenta Ludomira Handzla. Najlepszym miastem okazała się Nowa Sól, która zdobyła 15146 punktów. Podium uzupełniły Biała Podlaska i Puławy. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Unsplash/ zdjęcie ilustracyjne)