Menu
Świetne występy naszych młodych kolarzy. Zostali medalistami Mistrzostw Polski
2021-07-02

Kolarstwo w naszym regionie rośnie w siłę! Młodzi zawodnicy trenujący sport już nie raz zajmowali wysokie miejsca na ogólnokrajowych imprezach. Teraz, po raz kolejny potwierdzili swoją dobrą formę.

W miniony weekend (26-27 czerwca) odbywały się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym szkółek kolarskich. Zawody rozgrywane były w Raszkowie. W sobotę kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas, a w niedzielę w wyścigu ze startu wspólnego.

Pierwszego dnia zawodnicy z klubu kolarskiego Agnieszki Skalniak nie zdobyli medali. "Odbili" to sobie jednak w niedzielę. W klasach IV chłopców, drugie miejsce zajął Kacper Gałczyński, w klasach V chłopców na tej samej lokacie uplasował się Aleksander Rutkowski, a wśród dziewczyn Magdalena Polańska.

- Mistrzostwa szkółek okazały się Mistrzostwami Polski. Pierwszy raz spotkaliśmy się z tak wysokim poziomem rywalizacji. Przyjechała młodzież i dzieci z całego kraju. Łącznie, w 10 kategoriach startowało 500 osób. Pogoda też dopisała. Jesteśmy dumni z naszych zawodników – mówi Barbara Skalniak, z sądeckiego klubu.

- Start wspólny odbywał się na 8-kilomentrowej rundzie, jazda na czas na 3 i 5 kilometrowej. Poszczególne klasy jechały ich odpowiednią ilość. Poziom polskiego kolarstwa mocno wzrasta. Jest to szczególnie widoczne w grupach młodzieżowych – dodaje Barbara Skalniak.

Wkrótce klub planuje kolejne starty. Miejmy nadzieję, że będą równie udane. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Klub Kolarski Agnieszki Skalniak)