Menu
Wielkie ściganie w Krynicy. Młodzi kolarze rywalizowali na górskich trasach
2021-07-06

Młodzi zawodnicy z Klubu Kolarskiego Agnieszki Skalniak odnoszą duże sukcesy na arenie krajowej. Niedawno w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie troje z nich zajęło medalowe pozycje. Teraz zawody zostały zorganizowane na naszym terenie.

W sobotę, w Krynicy odbywał się wyścig o Perłę Polskich Uzdrowisk. Był to pierwsze tego typu wydarzenie w tym miejscu. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z całego kraju. Trasa prowadziła spod parku słotwińskiego pod wieżę widokową. Młodzi kolarze ścigali się w 18 kategoriach wiekowych.

Członkowie Klubu Kolarskiego Agnieszki Skalniak po raz kolejny nie zawiedli. Wśród zwycięzców znaleźli się m.in. Szymon Śliwiński, Mateusz Kotara, Magdalena Polańska i Aleksander Rutkowski. Oprócz wyścigu odbyło się także losowanie, w którym do wygrania był rower o wartości 4 tysięcy złotych. Powędrował do Idy Łuszcz.

- Będziemy tę imprezę powtarzać w przyszłości. Wyścig ma promować kolarstwo i zdrowy tryb życia. W sobotę pogoda dopisała, deszcz pojawił się dopiero w końcówce – mówi mówi Barbara Skalniak z Klubu Kolarskiego Agnieszki Skalniak.

- Jesteśmy zadowoleni, cieszymy się z tak wysokiej frekwencji i chęci rywalizacji wśród dzieci oraz młodzieży. Trasy były ciężkie, górskie, co wymagało wykrzesania dużej ilości energii. Dziękujemy partnerom i wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie - dodaje Barbara Skalniak. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: BS)