Menu
Wyścig Solidarności w Nowym Sączu! Na mecie duże emocje
2020-09-10

To był bardzo wymagający etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze mieli do pokonania 160 km, na trasie z Krosna do Nowego Sącza. Nie była ona na pewno łatwa, gdyż wiodła przez górzyste tereny. Zawodnicy jechali przez Ropską Górę, Mochnaczkę Wyżną oraz Niżna i Krzyżówkę. Meta znajdowała się na ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu.

Niedługo po starcie doszło do kraksy, w wyniku której obrażeń doznali  Paweł Franczak (Voster ATS Team) oraz Damian Papierski (CCC Development Team). Chwilę wcześniej, dwóch zawodników zdecydowało się na ucieczkę, byli to Matic Grošelj (Ljubljana Gusto Santic) oraz Mateusz Grabis (Voster ATS Team). Pod Mochnaczką Niżną dojechali do nich Marek Rutkiewicz (Mazowsze Serce Polski), Maciej Paterski (Wibatech Merx), Piotr Brożyna (Voster ATS Team), Torstein Træen (Uno-X Pro Cycling Team) oraz Steven Pattyn (Lotto – Soudal U23). Tempa nie wytrzymał Grošelj, który zaczął tracić do liderów.

Peletonowi udało się jednak jeszcze przed Nowym Sączem dogonić uciekinierów, dzięki czemu kibice oglądali pasjonujący finisz. Kolarze jechali koło w koło.Najszybszy spośród nich okazał się Niemiec

 Michel Aschenbrenner 

(P&S Metalltechnik). Na drugim miejscu wylądował mistrz Polski

 Stanisław Aniołkowski

 (CCC Development Team), a na trzecim 

Sylwester Janiszewski 

(Voster ATS Team). Aniołkowski został jednocześnie liderem klasyfikacji generalnej. (

MP

),