Menu
Gratka do rowerzystów. Trwają prace przy gorlickim singletracku
2021-07-27

Niedawno w Gorlicach pojawiły się stacje dla rowerów, umożliwiające ich szybką naprawę. Wkrótce w mieście będzie dostępna kolejna atrakcja dla miłośników dwóch kółek. Na zboczu Góry Cmentarnej budowany jest bowiem singletrack.

- Singletracki to wąskie, zazwyczaj jednokierunkowe, kręte ścieżki rowerowe, wijące się pomiędzy drzewami. Mają odpowiednio wyprofilowane zakręty, pozwalające przemieszczać się rowerem w bezpośredniej bliskości przyrody – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Gorlicach.

Dostępne będą 3 różne trasy. Na początku podjazdowej (jest jednocześnie końcem trasy zjazdowej) będzie plac startowo-wypoczynko

wy, z ławkami i stojakami na rowery. Na całym odcinku ustawione będą natomiast różnego rodzaju przeszkody, jak northshore’y (kładki drewniane), rollery (nasyp ziemny – muldy), rockgarden (narzut sklany) czy kładki pod dropy.

Inwestycja została wybrana w Budżecie Obywatelskim. Przypomnijmy, że w Gorlicach jest dostępny także pumptrack. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: UM Gorlice)