Menu
Muszyna: złagodzą ostry zajazd EuroVelo 11, na granicy ze Słowacją?
2020-11-25

Ostry zjazd na ścieżce rowerowej EuroVelo11 w Muszynie, w pobliżu dawnego ośrodka wypoczynkowego Boruta, na granicy ze Słowacją, będzie złagodzony. Ten odcinek jest bardzo trudny do pokonania dla cyklistów.  

Na terenie miasta i gminy Muszyny na ukończeniu jest budowa ścieżek rowerowych. Część prac przesunięto na rok 2021, z powodu pandemii i opóźnień po stronie słowackiej. Trasy przebiegają bowiem na terenie pogranicznym.

Zjazd na trasie rowerowej EuroVelo11 /AquaVelo, na odcinku 30 metrów w okolicy dawnego Ośrodka Wypoczynkowego "Boruta", tuż przy granicy ze Słowację, jest bardzo trudny dla rowerzystów. Zaplanowane jest jego złagodzenie.

Jednak, jak wyjaśnia burmistrz Jan Golba, to nie takie proste, gdyż trzeba przesunąć znak graniczny, a także uzyskać zgodę od właścicieli terenu. Konieczne są więc uzgodnienia w tej sprawie komisji polsko-słowackiej. 

Na terenie miasta i gminy Muszyna przebiegają trasy rowerowe: EuroVelo 11 (Preszów-Muszyna-Mniszek nad Popradem), Rowerowy Szlak Wód Mineralnych czyli AquaVelo oraz pętla rowerowa, łącząca miejscowości uzdrowiskowe Doliny Popradu.

Ścieżki przebiegają przez malownicze rezerwaty przyrody, parki narodowe i krajobrazowe, zachwycają walorami przyrodniczymi. W niektórych miejscach trasy się nakładają. (MK) fot. aut.