Menu

Stary Sącz

Urząd Miasta i Gminy Stary Sącz
ul. Stefana Batorego 25, 33-340 Stary Sącz
tel. (18) 446-02-70
gmina[at]starysacz.um.gov.pl
starysacz.um.gov.pl

Stary Sącz stanowi doskonały punkt wypadowy w jego atrakcyjne zakątki. Atrakcyjność tę dodatkowo wzmacnia położenie dolinne u zbiegu Popradu i Dunajca.

Każda z dolin wymienionych rzek prowadzi w inny rejon atrakcyjnego turystycznie Beskidu Sądeckiego i tej części kraju. Dolina Popradu wiedzie przez Rytro, Piwniczną ku Muszynie i Krynicy, znanym polskim uzdrowiskom podczas gdy dolina Dunajca kieruje turystę przez Łącko w stronę majestatycznych i groźnych Tatr.

Przedtem jednak, na południe od Starego Sącza rozciągają się masywy pasm: Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej, przez które wiedzie główny, grzbietowy szlak beskidzki wędrówek górskich.

Piękne góry, te bliższe i te dalsze, wartkie rzeki i potoki, bujna i niepospolita roślinność, bogactwo świata zwierząt,urocze miasteczka i zadbane wsie, bogactwo wód mineralnych i przyjazne człowiekowi cechy klimatu, bogactwo dziedzictwa kultury materialnej, ważkie imprezy kulturalne, życzliwość i pogoda ducha mieszkańców, – wszystko to razem sprawia, że Stary Sącz i jego okolica posiadają rzadko spotykane warunki, umożliwiające i uzasadniające upatrywanie w turystyce i wypoczynku, istotnego czynnika rozwoju gospodarczego skali lokalnej.

fot. Konrad Rogoziński

Stary Sącz zdjęcie Stary Sącz zdjęcie Stary Sącz zdjęcie Stary Sącz zdjęcie